Ubytování Šumava – Chalupa Libuše

kvalitní ubytování na Šumavě

Lyžování Hochficht


Hochficht - lyžování

930 – 1338 m.n.m.

Areál Hochficht najdete na rakouské straně Šumavy. Hochficht svůj název nosí po nejvyšším kopci areálu – Hochficht (Smrčina 1.338 m.n.m.). Tento areál nabízí jednoznačně nejkvalitnější lyžování v okruhu do 250 km od Prahy.

Hochficht sjezdovky

Lyžuje se převážně na jihozápadních až jižních svazích. Areál tvoří soustava třemi vleky propojených kopců s celkem 10 sjezdovkami. Vznikla tak na šumavské poměry naprosto unikátní lyžařská „houpačka“.

Srdcem areálu jsou dvě sjezdovky na západní straně Hochfichtu – červená 2 km dlouhá Standardstrecke s homologací FIS a modrá 3,4 km dlouhá Zwieserwiese. Zvláště červená uspokojí i ty nejnáročnější lyžaře. Obě sjezdovky jsou obsluhovány moderní odpojitelnou 4-sedačkou.

Kousek od dolní stanice 4-sedačky pak začíná kotva, která vás vyveze na druhý kopec – 1281 metrů vysoký Reischlberg (Hraničník). Dolů opět vedou dvě tratě – červená a modrá.

Lyžování na Hochfichtu Hochficht snowboarding

Místo návratu zpět k dolní stanici kotvy můžete v polovině Reischlbergu odbočit na širokou modrou pláň (s dvěma kotvami) a vydat se směrem k třetímu kopci – Zwieselbergu. Ten je sjezdovkami protkán z obou stran. Na východní straně orientované směrem k Reischlbergu a Hochfichtu najdete jednu červeno-černou FIS trať Zwieselberg a jednu červeno-modrou nazvanou Zwieselberg Family. Na západní straně je pak příjemný 1400 m dlouhý a dostatečně široký Schwarzenbergab­fahrt. U dolní stanice 4-sedačky Schwarzenberg je pak další parkoviště.

 

Snowboard v Rakousku

Snowboardisty potěší nový snowpark situovaný pod vrcholem Hochfichtu vedle červené Standardstrecke.

Občerstvení po lyžování

Přímo v areálu u sedačky na Hochficht je samoobslužná restaurace s barem.

Aktuální informace o počasí na Hochfichtu.