Ubytování Šumava – Chalupa Libuše

kvalitní ubytování na Šumavě

Ceny pro rok 2016 máme stejné jako minulý rok!
Zamluvte si včas váš pobyt!
Máme stále volné termíny!

 

 

Základní informace a ceník ubytování

Přízemní apartmán
max. 5 osob
,
cena za noc a apartmán
mimo sezónu / červenec, srpen, září
Podkrovní apartmán
max. 5 osob
,
cena za noc a apartmán
mimo sezónu / červenec, srpen, září
2 osoby 800 Kč / 1300 Kč
další osoba 260 Kč
2 osoby 800 Kč / 1300 Kč
další osoba 260 Kč
Poplatek za psa 100 Kč denně Poplatek za psa 100 Kč denně
Objednávka/dotaz Objednávka/dotaz
Ceny jsou konečné! Neúčtujeme žádné další skryté poplatky!

Informace o objektu:

Dům je po rekonstrukci, navíc v roce 2009 nově zmodernizován!
Podkrovní apartmán jsme pro rok 2012 rozšířili o nový pokoj!

Přízemní apartmán, 5 lůžek – Obytná kuchyň a ložnice, koupelna s WC, předsíň, SAT TV, mikrovlnná trouba, kávovar, elektrický sporák s troubou, rychlovarná konvice, lednice.  Možnost přistýlky.

Podkrovní apartmán, 5 lůžek – Pokoj a ložnice, kuchyňka, koupelna s WC, TV, elektrický dvouvařič, rychlovarná konvice, lednice.

Všechny apartmány jsou vybaveny: lůžkovinami, ručníky, utěrkami, čistícími prostředky, nadobím, ve všech apartmánech je možnost vaření v zařízených kuchyňských koutech.

!! WIFI INTERNET ZDARMA !! V objektu přípojka k vysokorychlostnímu internetu, přivezte si laptop a můžete být neomezeně připojeni.

Zahrada o velikosti 1200 m2, přizemní sklep. Možnost venkovního posezení a aktivního odpočinku, ohniště, pískoviště pro děti. Zdarma k zapůjčení: bedminton, plážový tenis, společnské hry. Objekt je oplocen, dobře přístupný autem až k domu s parkováním v objektu. V obci obchod s potravinami, otevřen denně vyjma neděle a 50 m od objektu restaurace. Další restaurace jsou 2 km v Žichovicích a Rábí nebo v Sušici. V obci je nový tenisový kurt s umělým povrchem a šatnami.

V obci autoservis a autosalon Peugeot.

Plánek obce zde.

Obec Čímice leží asi 10 km severovýchodně od města Sušice – Brány Šumavy.

Do překrásné přírody Šumavského Národního parku vedou nové cykloturistické stezky, napříč celou Šumavou. Napojení se na ně je možné přímo z Čímic. V Sušici je možné navštívit Muzeum Šumavy s historií kraje a ukázkami tradiční výroby zápalek v tomto městě. Historické centrum města nabízí mnoho zajímavých objektů. V okolí se nacházejí slavné hrady Rabí, Velhartice a Kašperk, všechny jsou pro veřejnost v letních měsících otevřeny. Ve městě Horažďovice je nově otevřený krytý bazén s tobogánem. 2 km od obce protéká zlatonosná řeka Otava, vhodná pro rybaření nebo koupání.V zimě blízkost běžeckých tras a sjezdovek.

Sportovní a turistické vyžití v okolí:

Přímo v obci nově vybudovaný tenisový kurt s umělým povrchem!
Nejbližší lyžařský vlek je vzdálen pouhých 8 km a je v Nezdicích na Šumavě.
Zimní lyžařská střediska: Kašperské Hory 12 km, Zadov – Churáňov 24 km.
Možnost běžkování v okolí.
Vlak 2 km – zastávka Žichovice.
Hrad Rabí
- 2 km, hrad Kašperk – 13 km, hrad Velhartice – 27 km
Neváhejte a vyražte na Otavu. Aktuální podmínky pro splutí řeky na raftu: http://www.otavatour.cz/
Půjčovna lodí Otava. Vodácké kempy. http://otava.info/

 

Navigace do Čimice

Kde leží Čimice a kudy k nám? Po silnici č. 169 od Horažďovic, směr Sušice a Rabí. Za Rabím odbočit do leva na Žichovice (reklama Peugeot Auto Kalný, který má sídlo v Čimicích)
V Žichovicích za viaduktem do prava. Po cca 500 m na křižovatce odbočíte do leva směr Čimice
Čimice projedete téměř celé, náš dům má čp. 89 před ním roste vysoký jalovec a máme světle hnědý plaňkový plot. V případě problémů zavolejte, budeme vás navigovat.

Prosím klikněte ZDE>>

Odkazy na webové stránky o okolí:

Ubytování Šumava, levné ubytování na Šumavě, chalupa Libuše

Čimice a okolí

Sušice a okolí

Městské informační centrum Sušice

Hrad Rabí

Hrad Kašperk

Horažďovice a okolí

Ubytování na naší chalupě, to je pohodová dovolená na dohled od hradu Rabí. V obci prodejna potravin, restaurace, dětské hřiště, tenisové kurty, řeka Otava 2 km. Aquapark Horažďovice 18 km, přírodní koupaliště Šimanov 10 km. Za obcí jezírko – zatopený vápencový lom. Nadohled 2 km z Čimice stojí slavný hrad Rabí, 20 km se nachází hrad Velhartice a hrad Kašperk. Cyklostezky vedoucí až do Bavorska s napojením přímo v obci. V Sušici (11 km) lanový park s outdoorovým centrem, vrch Svatobor s rozhlednou. V Sušici nově otevřená 4km dlouhá inline stezka vedoucí ze Sušice do Dlouhé vsi. V Bavorsku (50 km) možnost procházky v korunách stromů po vysutých lávkách. Na Lipno 85 km. Sjezdovky v okolí – Železná Ruda 42km, Kašperské Hory 18km, Nezdice na Šumavě 11km, Hartmanice 22km, Zadov-Churáňov 33km a Velký Javor 51 km v náměcké části Šumavy, Hochficht v rakouské části Šumavy 105km. Běžecké tratě na Kvildě a Modravě 44 km.

Okolí

Sušice je jedním z východisek do oblasti centrální Šumavy. Leží v předhůří Šumavy na křižovatce turistických tras a na okraji Národního parku Šumava, který byl zřízen v r. 1991. Mezi třemi národními parky ČR je NP Šumava se svými 69.030 ha parkem plošně největším. Díky své poloze uprostřed hustě osídlené střední Evropy, relativně vysoké zachovalosti přírody i bohatým vodním zdrojům je Šumava často nazývána “Zelenou střechou Evropy“, která nabízí nepřeberné množství nabídek k aktivnímu i pasivnímu odpočinku. Variant výletů na Šumavu je zde opravdu mnoho a jistě se stanou nezapomenutelným zážitkem.

Šumava

Šumava, často přezdívaná Plíce Evropy nebo Zelená střecha Evropy, je pohoří, které se táhne v délce zhruba 120 km podél jižních hranic České republiky a vytváří tak její přirozenou hranici s Rakouskem a Německem. Jedná se o jedno z nejstarších pohoří na našem území, které se pyšní nesčetnými rašeliništi, jezery a prehistorickou vegetací. Šumava a část jejího okolí tvoří CHKO Šumava, její nejzajímavější místa jsou pak součástí stejnojmenného národního parku. Geograficky je Šumava rozdělena do šesti podoblastí: Železnorudská hornatina, Šumavské Pláně, Boubínská hornatina, Trojmezná hornatina, Želnavská hornatina a Vltavická Brázda. Nejvyšším vrcholem Šumavy na české straně je Plechý (1378 m.n.m.)